pondělí, 22 únor 2016 12:34

Psa důležitá

Ahoj, dneska vám štěknu, jak se máme. Hned na začátku minulého týdne jsme se staly fotomodelkami. Úžasná Iva z Máme rádi psy nás totiž fotila do časopisu. Samozřejmě mi to jako obvykle náramně seklo a Megera taky nebyla k zahození. Výsledné obrázky podle toho jistě vypadají! Brzy je uvidíte, já už se na ně moc těším. Aby nám sláva nepřerostla přes hlavu, vyrazily jsme seznámit Megeru s dalším mým člověkem, tím nejstarším. Chodí s takovou divnou věcí, bydlí ve velkém domě s dalšími starými člověky a vždycky má pro mně něco na zub. Jeho spolubydlící jsou moc rádi, když se na ně přijdu podívat a můžou mě podrbat za uchem. Kupodivu musím říct, že ani tady Megera neudělala ostudu, teda kromě toho, že štěkala na paní, která myla podlahu. Asi jí někdy kouslo koště do zadku, jinak to nechápu. Naštěstí můj člověk ví, že všechno se dá vyřešit tak, že po ní hodí nějakou dobrotu. Po večerech Megera poctivě trénuje chození u nohy. Vůbec nechápu, k čemu je tohle potřeba, ale je to zjevně součástí výcviku na vychovaného psa (Schválně, jestli tam patří i "Nežer to!", náš aktuální procházkový hit.). Občas se jí pletu do cesty, aby to bezchybně uměla i ve ztížených podmínkách. Můj člověk z toho ale nijak radostný není, psa se nezavděčí. V pátek Megera absolvovala třetí výcvikovou lekci, takže já jsem měla spací den. Naučila se přiřadit k noze za chůze a "lehni" (Další užitečnosti...). Taky jí vzal můj člověk do Alzy, kde koupily kuchyňskou váhu (Megeře totiž roste zadek, tak bude o kousek masa chudší.). Kromě lítaček s proseckými pejsky jsme se byly projít i se dvěma dalšími člověky a čtyřnožcem Cooperem. Zdá se, že si můj člověk dělá zásobu tet, pro případ, že by s námi z nějakého důvodu nemohl být nebo se třeba zdržel v práci. Já zatím nevím, jestli se s nimi budu kamarádit. Počkám si, kolik času věnují tomu, že mě budou obdivovat. V sobotu jsme si vyrazily na dámskou jízdu. Začaly jsme na trzích na Jiřáku, které jsou pro psu zajímavé leda tím, že tam lehce najde nějakou dobrotu. Pak jsme se ale přemístily na Parukářku a to byla jiná zábava! Spousta místa na lítání, bezšňůroví chlupatí kamarádi, kousací klacky... Vždyť to znáte. Prostě ráj. Víkend jsme pak zakončily představením Megery Tačúdovi a jeho rodině. Myslela jsem, ze to bude cirkus, jen si představte, že dáte do malého bytu akční dítě a dvě psy. Megera překvapila, sice sežrala zelenou modelínu a málem i plastového papouška, ale jinak vůbec nebyla strašná. A co vaše dny? Pac a pusu.
Číst 750 krát

2 komentáře

  • Odkaz Komentáře Anet úterý, 23 únor 2016 11:44 napsal(a) Anet

    Dobrý den terezko,

    Váš blog sleduji a jsem opravdu šťastná do jakého domova se megera dostala :D. Nic lepšího bych si pro ni ani nemohla přát. P.s. vždycky se hrozně zasměju. Mějte se krásně anet :)

  • Odkaz Komentáře Ferdak pondělí, 22 únor 2016 19:09 napsal(a) Ferdak

    :-))) no my s ondrejem jsme si rekli jestli by jste nesli s megerou a rozickou na prochazku

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.Anti-spam: je třeba splnit zadání